Велич святої гори с. Галайківці

В живописному місці, серед краєвидів між двох розлогих гір, розкинулось село Галайківці. Розділяє його на дві половини річка Жван-Батіг, яка, ніби змійка, в’ється між двома берегами. Як і Ноїв ковчег, серед живописних горбів далеко видно Галайковецький Спасо-Преображенський чоловічий монастир. Як фавор, монастир відокремлений від суєти, спокуси і просяяв ієромонаха Агафодора, який зумів своїми руками разом із жителями села побудувати цей монастир в роки репресій проти церкви. Сьогодні монастир приймає православних паломників. Спасо-Преображенський чоловічий монастир є справжньою окрасою не лише нашого краю, а і всього Поділля. Краса Пантелеймонівського храму, благодать монастирських служб, різноманітність церковних дзвонів, доглянуті могили, чудотворні ікони, цілющі джерела, сама велич Святої гори – все ще мимовільно чіпає душу і наповнює тихою радістю серця людей, що прибувають в цю святу обитель. Ті, хто відвідував монастир, освячуються особливою благодаттю, що мешкає тут, на Святій горі. В наші часи важко пояснити святість цього місця, адже з висоти пташиного польоту Галайківці лежать в розломі-хресті.