Садиба в стилі неоренесансну с. Котюжани

У пейзажному парку та фруктовому садку, які спускаються по р. Лядова, розташована пам’ятка архітектури національного значення. Садиба. Початок ХХ ст. Будинок палацу спочатку був одноповерховим (1885 р.). На початку ХХ ст. маєток купив відставний генерал Ценін. 1910 р. під час селянських виступів будинок згорів, і на його місці 1912 р. було збудовано існуючий нині (арх.О. Р. Мунц). План будинку залишився таким,яким і був, але палац набув зовсім іншого вигляду. Цегляний, двоповерховий, симетричний в композиції, потрібний у плані, з аттиком і центральним ризалітом, новий палац збудовано у стилі неоренесансу. На фасаді розміщені барельєфи з тематичними(античними рослинними) мотивами. Оздоблення інтер’єрів (настінний розпис, мармурові панелі) не збереглися. Перед Другою світовою війною у будівлі палацу розмістилися школа-інтернат. На сьогоднішній день в палаці розташовується комунальний заклад “Котюжанівський навчально-реабілітаційний центр Мурованокуриловецького району Вінницької області”. Садиба є пам’яткою архітектури і містобудування національного значення.