Цілюще джерело “Регіна”

Найбільш популярною серед місцевого населення є легенда про цілюще джерело “Регіна”, яке розташоване в діброві, що розкинулась на крутому схилі високої гори, за 3 км на захід від села Житники. Цю красиву легенду розповість будь-який місцевий житель. А було це в далекому ХІХ столітті. Люди кажуть, одного разу в польського дворянина Олександра Сабанського, який приїхав на відпочинок, до маєтку, який містився на краю лісу, важко захворіла на виразку шлунка донечка на ім’я Регіна. Під час прогулянок панську доньку побачив пастух – місцевий селянин.Його вразив хворобливий вигляд дівчинки. Переговоривши з нею про її хворобу, селянин поспівчував дівчині і сказав, що знає чудодійне джерело, яке лікує саме цю хворобу. Батько й донька повірили в силу “живої” води. Декілька місяців дівчина пила тільки з цього джерела, умивалася цією водою, на ній для Регіни готували їжу… І сталося диво: дівчинка повністю одужала, стала такою жвеселою, красивою, життєрадісною, як і раніше. Розповідають, на честь такої радості джерельну воду назвали “Регіна”. Почувши про цю історію, до цілющого джерела стали приходити хворі. І всім “Регіна” допомагала. Слава про чарівні властивості “живої” води з Поділля розлетілася далеко за межі України.