Джерело “Ревуха”

Прекрасні легенди таїть у собі село Михайлівці, котре розміщено за 20 км від селища! Ця місцевість має великі магічні природні сили, про які ми довідалися від односельця, а зараз жителя Детройту (США) Лісківського Миколи Івановича. Він у свої 94 роки приїхав до рідного села і розповів про цілюще джерело з бурхливою вдачею -“Ревуха”. Добра, чиста вода завжди підтримувала життя переселенців, а характерною ознакою джерела є те, що навіть у найзадушливіші роки вода тут ніколи не висихала. Неподалік джерела є козацька могила. Саме тут склали голови мужні козаки, боронячи рідний край від ворогів. Старожили розповідали, що кожного року до цієї могили на другий день Великодня всі люди йшли хресним ходом. Щоб у селі не було засушливих років, священик разом із людьми йшов на могилу, молився там, святив воду цього джерельця, а на другий день у селі обов’язково йшов дощ. Цей обряд продовжують здійснювати і до сьогоднішніх днів. Отже, козацький дух є оберегом донині.